Elektrokola

K čemu slouží?
Napřed si musíme říct o čem se zde bavíme. Elektrokolo je kolo, jenž má motor na elektřinu, který je pohánět z akumulátoru. Ten je připevněn na rám kola a dá se několikanásobně nabíjet. Takže Vy se ve finále nemusíte skoro vůbec nadřít, a i do těch nejzrádnějších kopců Vás vytáhne motorek. Pro koho je určeno? Používání není nijak omezeno a není potřeba ani žádný průkaz či povolení, takže si ho může zakoupit kdokoliv. Jen lidem, kteří vytáhnou kola jednou za uherský rok se opravdu nevyplatí. Je to ideální pomocník, pokud jste už starší a nestíháte ostatním.
skok na kole
Tohle zařízení všechny tyto problémy vyřeší a Vy budete moct jezdit i s mladšími a zdatnějšími kamarády bez omezení. Nebo naopak si budete moc prodlužovat výlety s rodinou a dostat se i tam, kde ostatní s normálním kolem skončily. Právě tam na Vás čeká ideální zábava i dobrodružství. Můžete jezdit i pro podporu kondice, protože výpomoc si sami regulujete. Navíc se šlapáním akumulátor zpátky nabíjí, což může o hodně zvýšit jeho dojezd. Na tento parametr si dávejte vždy také dobrý pozor, protože se u některých typů může výrazně lišit. Ovšem vždy dbejte na kvalitu, která je velice důležitá i u dámských elektrokol.
horské kolo
Druhy
Pokud chcete na elektrokole jezdit každý pěkný den i do práce, tak to samozřejmě není žádný problém a ideálem jsou městské elektrokola. Má užší profil pneumatik, takže dosahuje mnohem vyšší rychlosti a hlavně dojezdu. Nemusíte startovat auto, protože takto se pokocháte městem, a navíc nespotřebujete ani mililitr benzínu, což výrazně prospěje peněžence. Tím to zdaleka nekončí, protože je to mnohem ekologičtější. Určitě Vás děsí pocení péči letních měsících na normálním kole, ovšem zde nic takového ani zdaleka nehrozí. Pak jsou tu horská kola, jenž ocení milovníci přírody, výletů a adrenalinu. Není zde žádný problém ani s těžkým terénem či prudkých kopců.