Jak se tiskne na reklamní hrnky

Reklamní hrnky snad nikdy z módy nevyjdou. Můžete jimi obdarovat přátele i známé a nikoho tím neurazíte, zvláště zvolíte-li námět stylový, vtipný a výstižný. Existují dvě základní metody, jak nanést na povrch šálku či hrnečku požadovaný obraz, každá z nich se však hodí na něco jiného a nelze říci, že by jedna byla lepší či horší, než druhá.dva hrnky na čaj s potiskem

Tamponový potisk

Je velmi levný, zvláště u větších sérií, ale lze s ním bez problémů tisknout i na jednotlivé kusy. Jeho nízká cena je mimo jiné založena na jednoduchém barevném řešení, většinou se tímto způsobem zpracovávají firemní loga, nápisy a motivy, zpravidla ve čtyřech základních barvách a v jejich kombinacích.
Není však možné vytvořit potisk ve stylu fotografie nebo kresby, která vyžaduje kombinaci 16 milionů barev, k tomu je určen sublimační transfer. Pokud ovšem vystačíte s jednoduchými náměty, je tento způsob ideální a hlavně levný a rychlý a kromě lesklého či matného povrchu keramického nebo porcelánového hrnku je možné potisk realizovat na různé zaoblené tvary a křivky, a to i na dřevěný, plastový nebo kovový podklad.hrnek na kávu s potiskem

Sublimační barevný transfer

Nejčastěji využívaná technika potisku na povrch hrnků, ať už válcového, nebo kónusového tvaru. Nejoblíbenější je klasický bílý hrnek s velkým uchem, který je k mání v každém větším supermarketu, ale výjimečné nejsou ani zakázky porcelánových šálků na Espresso. A právě kávové šálky s vlastním potiskem jsou dnes velmi oblíbené a vhodné i jako námět na dárek pro naše blízké k nejrůznějším příležitostem. Nebývá výjimečný ani jako součást svatebního daru.
Výhodou je možnost využít pestré barevné palety, tedy zvěčnit např. fotografii po celé ploše nádoby. Sublimace zvládne jemné barevné přechody, které se nanáší na speciální papír, odkud následně putují působením tepla a tlakové síly na povrch hrnku.